O NAS

W samym sercu Świętokrzyskiej Puszczy leży malownicze miasteczko Suchedniów, którego korzenie sięgają XIII wieku. Miejscowość ta była ważnym punktem na przemysłowej mapie Staropolskiego Okręgu Przemysłowego, a dziś można uznać ją za godną polecenia dla turystów szukających ciszy i spokoju.

Malowniczy Suchedniów składa się z wielu okolicznych krain, zachowujących – w pamięci ludzi tu mieszkających – swoje historyczne nazwy. Jedną z nich jest Kruk. Położony w zachodniej części miasta, otoczony kilkusetletnią puszczą.

To właśnie tu, w 2013 roku zrodziła się spontaniczna idea zorganizowania pierwszych w historii miasta masowych zawodów biegowych: Biegu o Puchar Kruka. Chęć krzewienia kultury fizycznej, propagowania zdrowego stylu życia, a przede wszystkim stworzenia czegoś nowego, zwyciężyła nad brakiem doświadczenia i niepokojem. Radość na twarzach zawodników oraz miłe i budujące słowa utwierdziły nas w przekonaniu, że warto kontynuować tę ideę.

Bieg o Puchar Kruka to wydarzenie łączące sportową rywalizację z atmosferą dobrej zabawy. Zawodnicy mogą wybrać jeden z dwóch dystansów: 5 km lub 11 km.